Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Kliknij TUTAJ aby zobaczyć krótki film o naszym Gościńcu!

Wsi spokojna, wsi wesoła,
który głos twej chwale zdoła?
Kto twe wczasy, kto pożytki
Może wspomnieć za raz wszytki?

"Gościniec Konopielka" to miejsce szczególne. Tuż przy wyjeździe z uroczej miejscowości Zblewo w kierunku Malborka uwagę zwraca charakterystyczna, pokryta Osiką, drewniana chata. Postawiona na wzór wiejskiego siedliska, z dymem unoszącym się z komina i z prostym lecz przeuroczym ogrodem. Już sam wygląd jest zapowiedzią pysznego jadła i udanej biesiady. Stworzona dla wszystkich, a w szczególności dla ludzi nowoczesnych i płynących z falą postępu. Dla tych w ciągłym biegu i stresie. Dla cierpiących na brak czasu i wypoczynku. Otwarte na oścież wrota zapraszają w Gościnę i radośnie wołają: "Czym chata bogata, tym Gościom rada"!!! Aż żal z tego zaproszenia nie skorzystać.

My przywracamy marzenia i wiarę w barwne opowieści, które od wieków pozwalały znosić trudy dnia codziennego. U nas każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Każda wizyta w naszym Gościńcu to niezapomniana podróż w czasie. To spotkanie z regionalną kuchnią Polską, głównie kuchnią Podlasia, z kulturą i folklorem, to powrót na wieś, gdzie czas płynie wolniej. To dowód na to, że nieunikniony postęp może iść w parze z tradycją. Bo właśnie z tradycji czerpiemy kulinarne i obyczajowe inspiracje. Z "babcinych zeszytów" wybraliśmy sprawdzone, stare przepisy, które wędrowały z pokolenia na pokolenie, aby każdy mógł poznać smak prawdziwej, domowej, polskiej kuchni.

A kuchnia Podlasia? (...) Ja zaś twierdzę, że to cudowna kuchnia tworzona przez lata w mozaice narodów, kultur i religii. W dymie z kominów wiejskich chałup, przycupniętych pod lasami, w zapachu chleba i siana. W szlacheckich dworkach, mieszczańskich kamienicach i żydowskich karczmach. Tworzona przez sąsiadów, czasami i wrogów. Przez osadników i uciekinierów. Kuchnia powstała na ziemi ciężko doświadczonej przez wojny i pożogi. Na ziemi, tak jak i ona, dzikiej i niezapomnianej. Tworzona przez ludzi prostych ale serdecznych i szczerych.

"Konopielka" to miejsce rodzinne i przyjazne dzieciom. Przewijak, dziecięce foteliki, kącik zabaw, specjalne menu, a w weekendy dodatkowe atrakcje to dla rodziców wygoda, a dla maluchów nie lada frajda. Jeśli planujecie uczcić chrzciny, komunie i urodziny lub spędzić miło czas w gronie rodzinnym nasz Gościniec jest miejscem ku temu idealnym. Podczas rodzinnych spotkań i obiadów, dzieci zajęte zabawą nie marudzą i nie grymaszą, a dorośli w spokoju mogą oddać się rozkoszom...
                                         ...podniebienia oczywiście!!!

Tym rozkoszom towarzyszy klimat wiejskiej sielanki i staropolska gościnność. Tylko u nas skosztujecie wybornych trunków, unikalnych napitków i swojskich nastojek, przyrządzonych według receptur skrywanych przez wiele, wiele lat. A jak Goście będą najedzeni, napojeni to do tańca przygrywamy, bo jak na prawdziwą karczmę przystało nie zabraknie potańcówek i imprez w jakich jeszcze nie uczestniczyliście. Wyprawimy Wam wesele z przenosinami, rocznicę, zrękowiny. Firmowe imprezy zorganizowane u nas będą bogate w rozrywki i zabawy, zarówno kulinarne jak i zręcznościowe. Zadbamy aby każda uroczystość i hulanka była uciechą i niezapomnianą przygodą. Dla chcących zatrzymać się na nocleg oferujemy pokoje gościnne o przyjemnym wystroju oraz wysokim standardzie.

Ciepła, domowa atmosfera, izba wypełniona zapachem świeżo przygotowywanych potraw i wypieków, przyjemne dźwięki biesiady oraz sympatyczna i miła obsługa to gwarancja Waszego zadowolenia i rychłego do nas powrotu!

I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem,
A com widział i słyszał, w księgi umieściłem.

Tam gdzie Krzyżackie były dzielnice
Gdzie Borów Tucholskich są już granice
Gościniec nowy wybudowali
I "Konopielką" tak go nazwali

Chata z drewna, Osiką kryta
W bramie Chaziaj Gości wita
I donośnym głosem woła,

Że zabawa tu wesoła.

Tu tradycji posmakujesz
I z folklorem poobcujesz
Krasne dziewki kelnerują
Każde danie w mig serwują

Czy masz rocznicę, czy zrękowiny
Każde twe święto hucznie uczcimy
I będą to chwile niezapomniane
Przez wszystkich długo przypominane